U18 Standings
Share
U18T3 Championship
Series 1
U18T3S - Maskwacis
10
U18T3W - High Country
8
U18T3S - Maskwacis Wins Series 1
Back to TopU18T2 Championship
T2 Championship
U18T2R - RMAA
5
U18T2B - Hanna (T3)
2
U18T2R - RMAA Wins T2 Championship
Back to TopU18T3B Championships
T3B Championship
U18T3B - Magrath
1
U18T3B - Nanton
1
Next Game:
Mar 9 - 6:00 PM
Magrath Arena
Semifinal A
U18T3B - Magrath
5
U18T3B - Foothills
1
U18T3B - Magrath Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3B - Nanton
9
U18T3B - Vulcan
1
U18T3B - Nanton Wins Semifinal B
1st Place
U18T3B - Magrath
Bye Round
U18T3B - Magrath Wins 1st Place
Quarterfinal B
U18T3B - Pincher Creek - Red
3
U18T3B - Foothills
4
U18T3B - Foothills Wins Quarterfinal B
2nd Place
U18T3B - Nanton
Bye Round
U18T3B - Nanton Wins 2nd Place
Quarterfinal A
U18T3B - Vulcan
7
U18T3B - Okotoks (T2)
3
U18T3B - Vulcan Wins Quarterfinal A
Back to TopU18T3W Championships
T3W Championship
U18T3W - Brooks - Red
6
U18T3W - High Country
8
U18T3W - High Country Wins T3W Championship
Semifinal A
U18T3W - Brooks - Red
10
U18T3W - Lethbridge - Red
5
U18T3W - Brooks - Red Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3W - High Country
6
U18T3W - Chestermere
6
Next Game:
Mar 3 - 6:00 PM
Chestermere Arena - Red
1st Place
U18T3W - Brooks - Red
Bye Round
U18T3W - Brooks - Red Wins 1st Place
Quarterfinal A
U18T3W - Okotoks
4
U18T3W - Lethbridge - Red
7
U18T3W - Lethbridge - Red Wins Quarterfinal A
2nd Place
U18T3W - High Country
Bye Round
U18T3W - High Country Wins 2nd Place
Quarterfinal B
U18T3W - Chestermere
14
U18T3W - Siksika (NT3)
1
U18T3W - Chestermere Wins Quarterfinal B
Back to TopU18T3S Championships
T3S Championship
U18T3S - Olds
7
U18T3S - Maskwacis
7
Next Game:
Mar 10 - 5:30 PM
Four Nations Arena / Samson
Semifinal A
U18T3S - Red Deer - Prairie Bus
5
U18T3S - Olds
5
Next Game:
Mar 3 - 4:45 PM
Olds Arena - Main
Semifinal B
U18T3S - Maskwacis
8
U18T3S - Lacombe
5
U18T3S - Maskwacis Wins Semifinal B
Quarterfinal A
U18T3S - Red Deer - Prairie Bus
10
U18T3S - Innisfail (NT2)
3
U18T3S - Red Deer - Prairie Bus Wins Quarterfinal A
Quarterfinal B
U18T3S - Olds
7
U18T3S - RMAA - White
5
U18T3S - Olds Wins Quarterfinal B
Quarterfinal C
U18T3S - Maskwacis
7
U18T3S - Blindman Valley - Yellow
4
U18T3S - Maskwacis Wins Quarterfinal C
Quarterfinal D
U18T3S - Lacombe
9
U18T3S - Rocky Mountain House
5
U18T3S - Lacombe Wins Quarterfinal D
Back to TopU18T3Y Championships
T3Y Championship
U18T3Y - Stettler
0
U18T3Y - Bashaw
2
U18T3Y - Bashaw Wins T3Y Championship
Semifinal A
U18T3Y - Stettler
5
U18T3Y - 3Cs
4
U18T3Y - Stettler Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3Y - Bashaw
8
U18T3Y - Battle River
3
U18T3Y - Bashaw Wins Semifinal B
1st Place
U18T3Y - Stettler
Bye Round
U18T3Y - Stettler Wins 1st Place
Quarterfinal A
U18T3Y - 3Cs
4
U18T3Y - Red Deer - Arrow Plumbing
3
U18T3Y - 3Cs Wins Quarterfinal A
Quarterfinal B
U18T3Y - Bashaw
8
U18T3Y - Sylvan Lake - White
3
U18T3Y - Bashaw Wins Quarterfinal B
Quarterfinal C
U18T3Y - Battle River
7
U18T3Y - Camrose - White
3
U18T3Y - Battle River Wins Quarterfinal C
Back to TopU18T3O Championships
T3O Championship
U18T3O - West Country
1
U18T3O - Sundre
1
Next Game:
Mar 3 - 3:30 PM
Caroline Community HUB
Semifinal A
U18T3O - West Country
7
U18T3O - Cochrane
5
U18T3O - West Country Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3O - Sundre
11
U18T3O - Strathmore
4
U18T3O - Sundre Wins Semifinal B
1st Place
U18T3O - West Country
Bye Round
U18T3O - West Country Wins 1st Place
Quarterfinal A
U18T3O - Cochrane
3
U18T3O - Rockyford
1
U18T3O - Cochrane Wins Quarterfinal A
2nd Place
U18T3O - Sundre
Bye Round
U18T3O - Sundre Wins 2nd Place
Quarterfinal B
U18T3O - Innisfail
2
U18T3O - Strathmore
3
U18T3O - Strathmore Wins Quarterfinal B
Back to TopU18T3BL Championships
T3BL Championship
U18T3BK - Lethbridge - White (T3)
0
U18T3BK - Brooks - Blue
2
U18T3BK - Brooks - Blue Wins T3BL Championship
Semifinal A
U18T3BK - BI/Foremost
1
U18T3BK - Lethbridge - White (T3)
8
U18T3BK - Lethbridge - White (T3) Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3BK - Brooks - Blue
9
U18T3BK - Pincher Creek - Black
4
U18T3BK - Brooks - Blue Wins Semifinal B
Quarterfinal A
U18T3BK - BI/Foremost
8
U18T3BK - Fort Macleod
2
U18T3BK - BI/Foremost Wins Quarterfinal A
Quarterfinal B
U18T3BK - Claresholm
7
U18T3BK - Lethbridge - White (T3)
2
U18T3BK - Claresholm Wins Quarterfinal B
Quarterfinal C
U18T3BK - Brooks - Blue
6
U18T3BK - Coaldale
3
U18T3BK - Brooks - Blue Wins Quarterfinal C
Quarterfinal D
U18T3BK - Pincher Creek - Black
4
U18T3BK - Taber
1
U18T3BK - Pincher Creek - Black Wins Quarterfinal D
Back to TopU18T3R Championships
T3R Championship
U18T3R - Ponoka
1
U18T3R - Thorsby
1
Next Game:
Mar 10 - 4:00 PM
Ponoka Culture and Recreation Complex
Semifinal A
U18T3R - Blackfalds
4
U18T3R - Ponoka
5
U18T3R - Ponoka Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3R - Thorsby
6
U18T3R - New Sarepta
4
U18T3R - Thorsby Wins Semifinal B
Quarterfinal A
U18T3R - Blackfalds
10
U18T3R - Wetaskiwin
4
U18T3R - Blackfalds Wins Quarterfinal A
Quarterfinal B
U18T3R - Blindman Valley - Blue
3
U18T3R - Ponoka
6
U18T3R - Ponoka Wins Quarterfinal B
Quarterfinal C
U18T3R - Camrose
6
U18T3R - Thorsby
7
U18T3R - Thorsby Wins Quarterfinal C
Quarterfinal D
U18T3R - Sylvan Lake - Black
7
U18T3R - New Sarepta
3
U18T3R - Sylvan Lake - Black Wins Quarterfinal D
Back to TopU18T3G Championships
T3G Championship
U18T3G - KNEEHILL
1
U18T3G - Drumheller
1
Next Game:
Mar 10 - 2:00 PM
Trochu Arena
Semifinal A
U18T3G - KNEEHILL
2
U18T3G - Airdrie
0
U18T3G - KNEEHILL Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T3G - Drumheller
2
U18T3G - Cremona
0
U18T3G - Drumheller Wins Semifinal B
1st Place
U18T3G - KNEEHILL
Bye Round
U18T3G - KNEEHILL Wins 1st Place
Quarterfinal B
U18T3G - Airdrie
5
U18T3G - RMAA - Black
3
U18T3G - Airdrie Wins Quarterfinal B
2nd Place
U18T3G - Drumheller
Bye Round
U18T3G - Drumheller Wins 2nd Place
Quarterfinal A
U18T3G - Cremona
11
U18T3G - Red Deer - Piper Creek Dental Choice (T2)
4
U18T3G - Cremona Wins Quarterfinal A
Back to TopU18T2R Championships
T2R Championship
U18T2R - RMAA
6
U18T2R - Innisfail
7
U18T2R - Innisfail Wins T2R Championship
Semifinal A
U18T2R - RMAA
2
U18T2R - Canmore (T3)
0
U18T2R - RMAA Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T2R - Delburne (T3)
1
U18T2R - Innisfail
1
Next Game:
Mar 3 - 6:00 PM
Delburne Arena
1st Place
U18T2R - RMAA
Bye Round
U18T2R - RMAA Wins 1st Place
Quarterfinal B
U18T2R - Olds
4
U18T2R - Canmore (T3)
7
U18T2R - Canmore (T3) Wins Quarterfinal B
2nd Place
U18T2R - Delburne (T3)
Bye Round
U18T2R - Delburne (T3) Wins 2nd Place
Quarterfinal A
U18T2R - Innisfail
8
U18T2R - Rocky Mountain House
2
U18T2R - Innisfail Wins Quarterfinal A
Back to TopU18T2B Championships
T2B Championship
U18T2B - Beiseker (T3)
1
U18T2B - Hanna (T3)
1
Next Game:
Mar 9 - 7:00 PM
Hanna Arena
Semifinal A
U18T2B - Beiseker (T3)
2
U18T2B - Indus (T3)
0
U18T2B - Beiseker (T3) Wins Semifinal A
Semifinal B
U18T2B - Medicine Hat
0
U18T2B - Hanna (T3)
2
U18T2B - Hanna (T3) Wins Semifinal B
1st Place Bye
U18T2B - Beiseker (T3)
Bye Round
U18T2B - Beiseker (T3) Wins 1st Place Bye
Quarterfinal C
U18T2B - Indus (T3)
4
U18T2B - Strathmore
2
U18T2B - Indus (T3) Wins Quarterfinal C
Quarterfinal A
U18T2B - Medicine Hat
4
U18T2B - Chestermere
5
U18T2B - Chestermere Wins Quarterfinal A
Quarterfinal B
U18T2B - Hanna (T3)
9
U18T2B - High Country
1
U18T2B - Hanna (T3) Wins Quarterfinal B
Back to TopU18T1 Championships
T1 Championship
U18T1 - Stettler
1
U18T1 - 3Cs (T2)
1
Next Game:
Mar 17 - 4:00 PM
Stettler Rec Centre - Blue
Semifinal A
U18T1 - Stettler
1
U18T1 - Lacombe (T2)
1
Next Game:
Mar 10 - 4:30 PM
Gary Moe Group Sportsplex - Echo Energy Arena 1
Semifinal B
U18T1 - 3Cs (T2)
9
U18T1 - Irvine (T2)
2
U18T1 - 3Cs (T2) Wins Semifinal B
Quarterfinal A
U18T1 - Stettler
5
U18T1 - Cochrane
5
Next Game:
Mar 3 - 2:30 PM
Spray Lakes Sawmills - Totem 1
Quarterfinal B
U18T1 - Lacombe (T2)
5
U18T1 - Red Deer - Kings Energy
2
U18T1 - Lacombe (T2) Wins Quarterfinal B
Quarterfinal C
U18T1 - 3Cs (T2)
9
U18T1 - Brooks (T2)
4
U18T1 - 3Cs (T2) Wins Quarterfinal C
Quarterfinal D
U18T1 - Irvine (T2)
7
U18T1 - Airdrie
5
U18T1 - Irvine (T2) Wins Quarterfinal D
1st Place
U18T1 - Stettler
Bye Round
U18T1 - Stettler Wins 1st Place
Series 2
U18T1 - Okotoks
5
U18T1 - Cochrane
4
U18T1 - Okotoks Wins Series 2
4th Place
U18T1 - Lacombe (T2)
Bye Round
U18T1 - Lacombe (T2) Wins 4th Place
5th Place
U18T1 - Red Deer - Kings Energy
Bye Round
U18T1 - Red Deer - Kings Energy Wins 5th Place
2nd Place
U18T1 - 3Cs (T2)
Bye Round
U18T1 - 3Cs (T2) Wins 2nd Place
Series 1
U18T1 - Brooks (T2)
8
U18T1 - Battle River (T2)
4
U18T1 - Brooks (T2) Wins Series 1
3rd Place
U18T1 - Irvine (T2)
Bye Round
U18T1 - Irvine (T2) Wins 3rd Place
6th Place
U18T1 - Airdrie
Bye Round
U18T1 - Airdrie Wins 6th Place
Back to Top